Kereskedelmi hangszergyalázás magyarul
A kedvenc szombat esti posványos tehehtségkutatás unalmából egy furcsa kép riaztott fel. A vitathatatlan érdemekkel büszkélkedő Anti Fitness Club, akik már 14 hazai díjat bezsebeltek, köztük olyanok mint a Bravo Otto és a Viva Comet, Hernádi Judit színművésznővel volt látható egy színpadon.
Ezt a bizarr jelenséget nem lehetetett figyelmen kívül hagyni, tekintve, hogy Hernádi a hosszú lábait mutogatva, kereskedelmi televízióban, főműsoridőben dohányozva (az ORTT nagy örömére) már magában is megérne egy misét, de így a felnyírt hajú férfiimitátorokkal olyan kontrasztot dobott a színpadra, hogy egyszerűen kezdett zseniálisnak tűnni a performansz. Annak ellenére is, hogy természetesen az egész parádét playbackről hallhattuk. Ennek csalhatatlan jele volt az erősen kamu színpadkép a furcsa, az állvány aljánál véget érő, mikrofonkábellel, és az erősen oda nem illő hangfalakkal. Persze mindennek meg van a magyarázata. A záróakkord közben a srácok csendes pusztításba kezdtek, aminek a díszletként használt hangfalak és gitárok voltak a legnagyobb kárvallotjai. Az i-re a pontot a security bemutató tette fel, ahol a biztonsági cég kommandósokat megszégyenitő gyors reagálású csapata „kivezette“ a zenekart, persze kínosan ügyelve a látszatra. A megrendezettségtől bűzlő pocsolyába még Nagyferónak is sikerült beleugrania, hogy végképp összefröcsköljön mindenkit, és bősz metálvillázásával egyúttal a hitelességét is sikerült elvesztenie.
Egy olyan ember, akiről azt beszélik, hogy csirkét darált a színpadon (persze tudjuk, hogy ez nem igaz, de mégis megalapozta valamivel a hirhedtségét) és a nemzet csótányának nevezik, hogyan érezhet magáénak egy iylen jelenetet? A színpadon való pusztításnak is történelme van és nem kisebb nevek kezdték el a 70-es években mint a The Who vagy Jimmy Hendrix, majd őket követte Blackmore és a Purple is. Felmerül a kérdés, hogy ha ők megtehették, akkor Anti Fitness Tomi miért ne tehetné meg? Megteheti, csak épp saját magát parodizálja ki vele. Hol áll egy ilyen zenekar a 70-es évek rockzenekaraihoz képest, akik ma is legendák? Vagy az AFC épp öniróniát kívánt gyakorolni? Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom.
Számomra bármilyen hangszer összetörése rendkívüli tiszteletlenség magával a zenével szemben. Blackmore sem tört össze soha többé értékes hangszereket. A Fender céggel kötött szerződés után a gyár által selejtesnek nyilvánított hangszereket kapták meg ilyen célból.
Kíváncsi lennék, hogy valójában mi volt a célja az RTL-Klubnak ezzel a jelenettel. Ha a botránykeltés, akkor valószínüleg sikeresen elérték. Ha a rock and roll érzés megteremtését célozták meg, azzal bizony szerintem csúnyán melléfogtak. A harmadik opció, miszerint ez nem volt megrendezett, számomra teljesen elképzelhetetlen.
Minden esetre marketing szempontból kiváló fogás volt, a negatív reklám is reklám…
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.